2006 USATF Eastern Region Masters
Track & Field Championshsips
July 22, Springfield College

            USATF Masters Eastern Regional T&F Champs. - 7/22/2006             
                    Springfield College,   Springfield MA           
                                   Full Results                                    
 
W35 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Laura Barre              W36 Mass Velocity            13.45   2 
 
W40 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sarah Lawson             W43 Gr Boston TC             14.10   2 
  2 Lori Kessel              W41 Unattached               14.84   2 
 
W45 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Paula Fortuna            W45 Mass Velocity            15.62   2 
 
W50 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gail Johns-Rees          W51 Unattached               15.14   3 
  2 Kimberly Williams        W51 Unattached               16.94   3 
 
W55 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hillen von Maltzhan      W57 Tendonitis Track         16.07   3 
 
W70 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barbara Jordan           W70 Green Mountain A         17.08  
  2 Gloria Lipton            W73 Unattached               26.00  
 
W80+ 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patricia Peterson        W80 Syracuse Charger         21.62  
  2 Ann McGowan              W82 New England 65 +         23.87  
 
M40 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mark Stephenson          M42 Unattached               13.26  
  2 Jeffrey Morrison         M42 Unattached               13.30  
  3 Kevin Gleason            M44 Mass Velocity            15.90  
 
M45 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Michael Needham          M45 Gr Boston TC             12.30   2 
  2 Dave Neumann             M46 Mass Velocity            12.43   2 
  3 Michael Travrs           M48 Mass Velocity            12.70   2 
  4 Bryon Tuthill            M49 Unattached               13.71   2 
 
M50 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rob Porcaro              M51 Mass Velocity            13.31   5 
 
M55 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Larry Libow              M57 Mass Velocity            15.28   5 
  2 Daniel Finn              M56 Mid-Hudson Road          16.16   5 
  3 John Oleski              M56 Unattached               19.06   5 
 
M60 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roger Pierce             M61 Mass Velocity            12.92   2 
  2 Richard Jones            M63 Unattached               13.42   2 
  3 Gary Snyder              M62 Gr Boston TC             15.14   2 
 
M65 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Spencer Parrish          M69 Connecticut RW           16.67   3 
  2 Henry Bushnell           M65 Unattached               17.94   3 
 
M70 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 John Polevy              M72 Mass Velocity            15.16   6 
  2 Dan Siegel               M71 Unattached               16.06   6 
  3 Kenneth Perkins          M74 Unattached               16.48   6 
  4 Thomas Talbott           M74 New York Masters         17.33   6 
 
M75 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ed Cox                   M78 Syracuse Charger         15.70   3 
  2 Alan Raynor              M75 Unattached               16.07   3 
  3 Robert Bruce             M77 Syracuse Charger         16.20   3 
 
M80+ 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jim Manno                M85 New Jersey Maste         17.54   6 
  2 Y.M. Naci                M83 Unattached               19.34   6 
 
W35 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Laura Barre              W36 Mass Velocity            28.53   3 
  2 Janice Cedona            W37 Unattached               33.46   3 
 
W40 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lori Kessel              W41 Unattached               29.49   3 
  2 Sarah Lawson             W43 Gr Boston TC             29.64   3 
  3 Susan Wiemer             W40 Unattached               31.76   3 
 
W45 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Paula Fortuna            W45 Mass Velocity            32.53   3 
  2 Rogina Modestow          W45 Gr Springfld Har         35.47   2 
 
W50 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gail Johns-Rees          W51 Unattached               31.30   2 
  2 Kimberly Williams        W51 Unattached               34.55   2 
 
W55 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hillen von Maltzhan      W57 Tendonitis Track         32.79   2 
  2 Mary Collins-Finn        W57 Unattached               41.60   2 
 
W70 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barbara Jordan           W70 Green Mountain A         37.65  
 
W80+ 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patricia Peterson        W80 Syracuse Charger         48.51  
 
M35 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bob Chinchillo           M36 Unattached               26.62   7 
 
M40 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Terrence Haynes          M44 Mass Velocity            25.00   7 
  2 Mark Stephenson          M42 Unattached               26.97   7 
  3 Steven Penney            M44 No. Medford Club         27.11   7 
 
M45 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Michael Needham          M45 Gr Boston TC             25.62   6 
  2 Dave Neumann             M46 Mass Velocity            25.72   6 
  3 Joseph Ziegler           M46 Unattached               27.25   6 
  4 Michael Primeau          M47 Tendonitis Track         28.19   6 
  5 Bryon Tuthill            M49 Unattached               29.86   6 
 
M50 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rob Porcaro              M51 Mass Velocity            27.57   5 
  2 Tucker Taft              M53 Mass Velocity            27.77   5 
  3 Thomas Gillen            M52 Mass Velocity            28.57   5 
  4 Anthony Baker            M53 Central Park TC          31.69   5 
 
M55 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carroll Blake            M56 Mass Velocity            26.42   4 
  2 Ralph Souppa             M59 Mass Velocity            27.59   4 
  3 Thomas Cunningham        M56 Mass Velocity            28.10   4 
  4 Larry Libow              M57 Mass Velocity            32.94   4 
  5 Daniel Finn              M56 Mid-Hudson Road          40.78   4 
 
M60 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roger Pierce             M61 Mass Velocity            27.01   3 
 
M65 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Spencer Parrish          M69 Connecticut RW           35.84   3 
 
M70 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 John Polevy              M72 Mass Velocity            32.09   2 
  2 Dan Siegel               M71 Unattached               33.41   2 
  3 Thomas Talbott           M74 New York Masters         38.38   2 
 
M75 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Robert Bruce             M77 Syracuse Charger         33.85   2 
  2 Ed Cox                   M78 Syracuse Charger         34.29   2 
  3 Alan Raynor              M75 Unattached               34.30   2 
 
M80+ 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jim Manno                M85 New Jersey Maste         37.91  
  2 Y.M. Naci                M83 Unattached               40.12  
  3 Bob Matteson             M90 New England 65 +         44.69  
 
W40 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lori Kessel              W41 Unattached             1:04.95  
  2 Susan Wiemer             W40 Unattached             1:13.67  
 
W55 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Collins-Finn        W57 Unattached             1:30.69  
 
W80+ 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patricia Peterson        W80 Syracuse Charger       2:28.36  
 
M40 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Steven Penney            M44 No. Medford Club         57.43   5 
 
M45 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ben James                M49 Unattached               53.52   5 
  2 Joseph Ziegler           M46 Unattached             1:00.20   5 
  3 Michael Primeau          M47 Tendonitis Track       1:01.61   5 
 
M50 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 edward gonera            M54 Sprint Force Ame         59.24   3 
  2 Tucker Taft              M53 Mass Velocity          1:01.78   3 
  3 Thomas Gillen            M52 Mass Velocity          1:02.10   3 
 
M55 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carroll Blake            M56 Mass Velocity            56.75   4 
  2 Ralph Souppa             M59 Mass Velocity          1:00.26   4 
  3 Thomas Cunningham        M56 Mass Velocity          1:01.92   4 
 
M60 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roger Pierce             M61 Mass Velocity            59.38   2 
  2 Robert Chinchillo        M63 Unattached             1:12.60   2 
 
M65 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Spencer Parrish          M69 Connecticut RW         1:25.07   2 
 
M70 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 John MacDonald           M70 Shore Athletic C       1:09.96   6 
  2 Thomas Talbott           M74 New York Masters       1:34.25   6 
 
M80+ 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Y.M. Naci                M83 Unattached             1:39.80  
  2 Bill Tribou              M85 Hartford Track C       1:41.92  
  3 Bob Matteson             M90 New England 65 +       1:56.40  
 
W45 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rogina Modestow          W45 Gr Springfld Har       2:39.67  
 
W55 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Collins-Finn        W57 Unattached             3:22.85  
 
M35 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Neal White               M36 Unattached             2:19.63  
 
M45 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ian Smith                M47 North Shore Stri       2:05.14  
  2 Jeffrey Cullinane        M47 Unattached             2:14.08  
  3 James Scheer             M49 Charleston Runni       2:19.23  
 
M50 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Allen Horner             M53 Hartford Track C       3:20.54  
 
M55 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jack Vercollone          M57 Boston AA              2:17.25  
  2 Joseph Burleson          M59 Hartford Track C       3:02.81  
 
M60 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Talib Salih              M61 Central Park TC        2:37.80  
  2 Jonathon Tetherly        M61 Gr Springfld Har       2:39.73  
  3 John Babington           M61 No. Medford Club       2:41.74  
  4 Jerry Brown              M64 Unattached             3:19.56  
 
M70 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 C. Christopher Rush      M70 Tendonitis Track       2:40.84  
 
M80+ 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill Tribou              M85 Hartford Track C       4:01.74  
 
W40 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kim Sheffield            W40 Unattached             4:51.37  
 
W45 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rogina Modestow          W45 Gr Springfld Har       5:21.25  
  2 Maryanne Ceriello        W45 Mid-Hudson Road        6:04.84  
  3 Karen Lein               W48 Liberty Athletic       6:35.05  
 
W50 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jan Merrill-Morin        W50 Unattached             6:14.19  
 
W55 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Collins-Finn        W57 Unattached             6:34.76  
 
W70 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gloria Lipton            W73 Unattached            10:18.81  
 -- Mary Harada              W71 Liberty Athletic           DNF  
 
M35 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zachary Gobel            M37 Unattached             4:29.38  
 
M45 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Scheer             M49 Charleston Runni       4:46.80  
  2 Ed Ellison               M45 Athletics East         4:47.57  
  3 Fred Szczesiul           M48 Unattached             5:29.63  
 
M50 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brent Stratton           M50 Unattached             5:58.75  
  2 Allen Horner             M53 Hartford Track C       6:21.99  
 
M55 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jack Vercollone          M57 Boston AA              4:44.87  
  2 Jeff Weatherhead         M55 Hartford Track C       5:04.84  
  3 Joseph Burleson          M59 Hartford Track C       6:32.51  
 
M60 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Talib Salih              M61 Central Park TC        5:53.75  
  2 Jerry Brown              M64 Unattached             6:45.70  
 -- Steve Prouty             M61 Gr Springfld Har           DNF  
 
M70 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill Spencer             M70 GateCity Strider       5:44.54  
 
M80+ 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill Tribou              M85 Hartford Track C       8:00.78  
 
W45 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Karen Lein               W48 Liberty Athletic      24:29.17  
 
W55 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Collins-Finn        W57 Unattached            23:29.22  
 
M40 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mike Early               M42 Green Mountain A      17:46.06  
 
M45 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bob Nugent               M45 Syracuse Charger      17:13.72  
  2 Michael Buchina          M47 Connecticut RW        25:05.37  
 
M50 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richard Clark            M52 Gr Springfld Har      18:57.17  
  2 Paul Grogan              M52 Unattached            20:59.63  
  3 Liso Murillo             M51 Unattached            21:42.53  
  4 Allen Horner             M53 Hartford Track C      23:48.11  
  5 Alex Ashlock             M51 Unattached            23:51.01  
  6 Joseph Steele            M52 Connecticut RW        25:55.90  
 
M60 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Talib Salih              M61 Central Park TC       21:40.39  
 
W40 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ginger Armstrong         W43 Connecticut RW        31:19.70  
  2 Holly Wenninger          W41 Cambridge Sports      33:23.09  
 
W45 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maryanne Daniel          W47 Connecticut RW        27:39.64  
 
W55 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Panseluta Geer           W59 Shore Athletic C      30:43.33  
  2 Patricia Godfrey         W59 Cambridge Sports      35:22.59  
 
M50 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Joseph Steele            M52 Connecticut RW              DQ   
 
M55 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joe Light                M58 New England Walk      28:58.18  
 -- Brian Savilonis          M56 New England Walk            DQ  
 
M60 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Charles Mansbach         M61 New England Walk      33:55.64  
 
M65 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gerald Patrick           M66 Connecticut RW        33:47.66  
  2 Gustave Davis            M68 Connecticut RW        35:58.77  
  3 Spencer Parrish          M69 Connecticut RW        36:24.08  
 
M70 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Finan               M73 New England Walk      38:26.33  
 
M75 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill McCann              M76 New England Walk      36:25.94  
  2 Louis Free               M76 Connecticut RW        37:42.21  
 
W40 80 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
==========================================================================
  1 Susan Wiemer             W40 Unattached               14.42  Wind -1.0
 
W45 80 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
==========================================================================
  1 Pamela Gunneson          W45 Athlete's Foot -         15.20  Wind -1.0
 
W55 80 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
=======================================================================
 -- Hillen von Maltzhan      W57 Tendonitis Track            DQ  Wind 0.0
 
W70 80 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
=======================================================================
  1 Barbara Jordan           W70 Green Mountain A         18.52  Wind 0.0 US REC
 -- Flo Meiler               W72 Green Mountain A            DQ  Wind 0.0
 
M70 80 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
=======================================================================
  1 Joel Stinson             M71 Unattached               16.21  Wind 0.0
 
W35 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
======================================================================
  1 Laura Barre              W36 Mass Velocity            16.01  Wind -0.2
 
M50 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
=======================================================================
  1 James Broun              M54 Unattached               18.89  Wind -0.2
 
M65 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
=======================================================================
  1 Bob Paulen               M69 Potomac Val TC           19.75  Wind -0.4
 
M45 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
=======================================================================
  1 Tim McMahon              M47 Mizuno Masters E         20.20  Wind -0.4
 
M60 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Warren Graff             M60 Mass Velocity            48.25  
 
M65 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bob Paulen               M69 Potomac Val TC           56.11  
 
W40 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Susan Wiemer             W40 Unattached             1:20.45  
 
M35 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Bosma              M37 Unattached             1:02.72  
 
M45 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ed Ellison               M45 Athletics East         1:19.83  
 
M50 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
==========================================================================
  1 Anthony Baker            M53 Central Park TC        1:19.48  
 
W40 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mass Velocity  'B'                                    50.92  
  2 Mass Velocity  'A'                                  1:01.43  
 
M40 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Tendonitis Track Club  'A'                            52.96  
  2 Mass Velocity  'A'                                  1:00.40  
 
W40 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lesley Duncan            W42 New Jersey Strid         1.12m    3-08.00 
 
W45 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pamela Gunneson          W45 Athlete's Foot -         1.27m    4-02.00 
 
W55 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hillen von Maltzhan      W57 Tendonitis Track         1.02m    3-04.00 
 
M35 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Paul DeBaker             M36 Unattached               1.87m    6-01.50 
  2 Kevin Bosma              M37 Unattached               1.82m    5-11.50 
 
M40 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Murphy             M42 Unattached               1.67m    5-05.75 
 
M45 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mark Brassard            M47 Unattached               1.57m    5-01.75 
  2 Wayne Stahlmann          M48 Unattached               1.52m    4-11.75 
  3 Rick Scholtz             M47 Unattached               1.47m    4-09.75 
 
M50 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gerrad Smith             M51 Unattached               1.47m    4-09.75 
 
M60 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Montieth           M60 Unattached               1.62m    5-03.75 
 
M65 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bob Paulen               M69 Potomac Val TC           1.22m    4-00.00 
  2 Jeffrey Sullivan         M66 Garden State AC          1.12m    3-08.00 
 
M70 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joel Stinson             M71 Unattached               1.17m    3-10.00 
  2 John Polevy              M72 Mass Velocity           J1.17m    3-10.00 
  3 Kenneth Perkins          M74 Unattached              J1.17m    3-10.00 
 
M75 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alan Raynor              M75 Unattached               1.12m    3-08.00 
 
W55 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hillen von Maltzhan      W57 Tendonitis Track       9-00.00      2.74m 
 
W70 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Flo Meiler               W72 Green Mountain A            NH            
 
M30 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rob Frangione            M31 Unattached            11-00.00      3.35m 
 
M50 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gerrad Smith             M51 Unattached            10-06.00      3.20m 
 
M60 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Jeff Tindall             M63 Unattached                  NH            
 
W35 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Laura Barre              W36 Mass Velocity            5.58m   18-03.75 
 
W55 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Janis Henderson          W59 Bohemia TC               2.69m    8-10.00 
 
W70 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Flo Meiler               W72 Green Mountain A         2.84m    9-04.00 
 
W80+ Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ann McGowan              W82 New England 65 +         2.09m    6-10.25 
 
M35 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jonathon Choate          M35 Unattached               4.79m   15-08.75 
 
M40 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brian Rowles             M41 Unattached               5.91m   19-04.75 
  2 Mark Stephenson          M42 Unattached               5.86m   19-02.75 
  3 Kevin Gleason            M44 Mass Velocity            4.56m   14-11.50 
 
M45 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rick Scholtz             M47 Unattached               5.53m   18-01.75 
  2 Rick Choppa              M47 Unattached              J5.53m   18-01.75 
  3 Michael Travrs           M48 Mass Velocity            5.00m   16-05.00 
  4 Wayne Stahlmann          M48 Unattached               4.87m   15-11.75 
 
M50 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kenneth Effler           M54 Shore Athletic C         4.39m   14-05.00 
 
M55 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Daniel Finn              M56 Mid-Hudson Road          4.04m   13-03.25 
 
M65 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bob Paulen               M69 Potomac Val TC           4.31m   14-01.75 
  2 Joel Jacobson            M66 Unattached               2.12m    6-11.50 
 
M70 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Polevy              M72 Mass Velocity            4.13m   13-06.75 
  2 Joel Stinson             M71 Unattached               3.57m   11-08.50 
  2 Kenneth Perkins          M74 Unattached               3.57m   11-08.50 
 
M75 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alan Raynor              M75 Unattached               3.49m   11-05.50 
 
W55 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Janis Henderson          W59 Bohemia TC               5.56m   18-03.00 
 
W70 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Flo Meiler               W72 Green Mountain A         6.85m   22-05.75 
 
M35 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jonathon Choate          M35 Unattached               8.08m   26-06.25 
 
M40 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brian Rowles             M41 Unattached              11.00m   36-01.25 
 
M50 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jim Clark                M52 Unattached              10.34m   33-11.25 
  2 Fred Clark               M53 Unattached              10.17m   33-04.50 
 
M55 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Igor Konovalov           M59 New York Masters         9.83m   32-03.00 
 
M65 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bob Paulen               M69 Potomac Val TC           8.40m   27-06.75 
  2 Joel Jacobson            M66 Unattached               3.14m   10-03.75 
 
M70 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Polevy              M72 Mass Velocity            7.87m   25-10.00 
  2 Joel Stinson             M71 Unattached               7.50m   24-07.25 
 
W35 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cindy Latham             W36 New Haven Age Gr         6.69m   21-11.50 
 
W40 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lesley Duncan            W42 New Jersey Strid         8.89m   29-02.00 
 
W45 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Oneithea Lewis           W46 Unattached              12.30m   40-04.25 
  2 Pamela Gunneson          W45 Athlete's Foot -         7.37m   24-02.25 
 
W55 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Beth Wolak               W55 Unattached               7.24m   23-09.00 
  2 Janis Henderson          W59 Bohemia TC               6.21m   20-04.50 
 
W60 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Patricia Fogg            W60 Unattached               7.72m   25-04.00 
  2 Roslyn Katz              W64 New York Masters         7.10m   23-03.50 
  3 Rebecca Vaughan          W61 Carolinas TC             5.70m   18-08.50 
 
W65 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Young              W66 Unattached               7.15m   23-05.50 
 
W70 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Roman               W70 Mass Velocity            8.05m   26-05.00 US REC 7.94m
  2 Anne Cirulnick           W71 New York Masters         6.62m   21-08.75 
  3 Flo Meiler               W72 Green Mountain A         6.55m   21-06.00 
  4 Marcia Crooks            W72 Unattached               6.52m   21-04.75 
  5 Amy Hicks                W73 Unattached               6.08m   19-11.50 
 
W75 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Harriet Patch            W75 Unattached               5.77m   18-11.25 
 
W80+ Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ann McGowan              W82 New England 65 +         4.37m   14-04.00 
 
M35 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Greg Matusic             M37 Unattached              13.19m   43-03.25 
 
M40 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Scott Hanney             M42 Unattached              11.88m   38-11.75 
  2 Kevin Gleason            M44 Mass Velocity           10.03m   32-11.00 
  3 Robert Palazzo           M40 Unattached               9.35m   30-08.25 
 
M45 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jim Burgoyne             M45 Twilight Thrower        10.91m   35-09.50 
  2 Fred Sandas              M47 Unattached               9.93m   32-07.00 
 
M50 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dan Wallace              M50 Unattached              12.12m   39-09.25 
  2 Bob Cedrone              M51 Gr Boston TC            11.13m   36-06.25 
 
M55 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dennis Chandler          M58 Long & Strong TC        10.76m   35-03.75 
  2 G. Kent Worden           M59 Unattached               9.75m   32-00.00 
  3 Ned Rich                 M56 Unattached               9.23m   30-03.50 
 
M60 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Walter Roucken           M61 Unattached              11.07m   36-04.00 
  2 Geoffrey Brown           M60 Unattached              10.23m   33-06.75 
  3 Tom Demmo                M63 Unattached              10.16m   33-04.00 
  4 Edward Root              M60 Mohegan Striders         9.95m   32-07.75 
 
M65 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nicholas DeNitto         M67 Unattached              10.40m   34-01.50 
  2 Gary Crawford            M65 Syracuse Charger        10.31m   33-10.00 
  3 John Bronstein           M66 Shore Athletic C        10.29m   33-09.25 
  4 Robert Tosoni            M68 Unattached               9.31m   30-06.50 
  5 Edmund Joyce             M69 Unattached               8.99m   29-06.00 
  6 Jeffrey Sullivan         M66 Garden State AC          8.82m   28-11.25 
 
M70 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Greald Vaughan           M70 Carolinas TC            15.36m   50-04.75 
  2 Leonardo Rosen           M72 Unattached              11.97m   39-03.25 
  3 Alan Brooks              M70 Unattached              11.83m   38-09.75 
  4 William Barker           M73 New York Masters         9.74m   31-11.50 
 
W35 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cindy Latham             W36 New Haven Age Gr        17.31m      56-09 
 
W45 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Oneithea Lewis           W46 Unattached              36.26m     118-11 
 
W55 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Beth Wolak               W55 Unattached              21.08m      69-02 
  2 Janis Henderson          W59 Bohemia TC              17.31m      56-09 
 
W60 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Patricia Fogg            W60 Unattached              19.67m      64-06 
  2 Roslyn Katz              W64 New York Masters        19.22m      63-01 
 
W65 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Young              W66 Unattached              23.53m      77-02 
  2 Ann Flynn                W67 Unattached              17.19m      56-05 
 
W70 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Amy Hicks                W73 Unattached              17.06m      56-00 
  2 Anne Cirulnick           W71 New York Masters        15.59m      51-02 
  3 Marcia Crooks            W72 Unattached              14.70m      48-03 
  4 Mary Riley               W70 Unattached              14.48m      47-06 
 
W75 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Harriet Patch            W75 Unattached              11.66m      38-03 
 
M35 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Romanchick       M37 Unattached              24.03m      78-10 
 
M40 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Scott Hanney             M42 Unattached              35.76m     117-04 
  2 John Seto                M43 Unattached              28.54m      93-08 
  3 Robert Palazzo           M40 Unattached              28.35m      93-00 
 
M45 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jim Burgoyne             M45 Twilight Thrower        30.83m     101-02 
 
M50 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ed Ferraro               M54 Unattached              41.62m     136-06 
  2 Jeff Wood                M50 Unattached              39.79m     130-06 
  3 Tim Morse                M50 Unattached              38.47m     126-02
  4 Dan Wallace              M50 Unattached              38.27m     125-06
  5 Kenneth Effler           M54 Shore Athletic C        34.52m     113-03 
 
M55 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Glen Weaver              M58 Shore Athletic C        33.21m     108-11 
  2 G. Kent Worden           M59 Unattached              28.53m      93-07 
  3 Dennis Chandler          M58 Long & Strong TC        26.84m      88-01
  4 Ron Salvio               M57 Shore Athletic C        26.35m      86-05 
  5 John Oleski              M56 Unattached              24.99m      82-00 
 
M60 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Geoffrey Brown           M60 Unattached              38.14m     125-01 
  2 Tom Demmo                M63 Unattached              32.82m     107-08 
  3 Walter Roucken           M61 Unattached              30.26m      99-03 
  4 Jim Chamberas            M62 Unattached              30.01m      98-05 
  5 Edward Root              M60 Mohegan Striders        29.94m      98-03 
 
M65 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roger Busch              M65 Unattached              43.41m     142-05 
  2 John Bronstein           M66 Shore Athletic C        42.89m     140-08 
  3 Gary Crawford            M65 Syracuse Charger        34.26m     112-05 
  4 Jeffrey Sullivan         M66 Garden State AC         28.26m      92-08 
 
M70 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alan Brooks              M70 Unattached              37.67m     123-07 
  2 Leonardo Rosen           M72 Unattached              35.05m     115-00 
  3 Nick Leras               M71 Unattached              32.10m     105-04 
  4 William Barker           M73 New York Masters        29.45m      96-07 
  5 Donald Hudson            M74 Unattached              26.72m      87-08 
  6 Joseph Veilleux          M70 Unattached              25.00m      82-00 
  7 Marshall Lipton          M73 Unattached              20.77m      68-02 
 
M75 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Apostolos Xanthopoloulos M75 Unattached              34.37m     112-09 
 
W35 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cindy Latham             W36 New Haven Age Gr        30.51m     100-01 
 
W45 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Oneithea Lewis           W46 Unattached              49.22m     161-06 
 
W55 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Janis Henderson          W59 Bohemia TC              18.24m      59-10 
 
W60 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roslyn Katz              W64 New York Masters        26.24m      86-01 
 
W70 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Amy Hicks                W73 Unattached              21.11m      69-03 
  1 Mary Roman               W70 Mass Velocity           21.74m      71-04 
  2 Mary Riley               W70 Unattached              19.65m      64-06 
  3 Flo Meiler               W72 Green Mountain A        18.04m      59-02 
 
M40 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robert Palazzo           M40 Unattached              40.13m     131-08 
  2 John Seto                M43 Unattached              31.30m     102-08 
 
M45 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fred Sandas              M47 Unattached              26.82m      88-00 
  1 Brian Doherty            M46 Unattached              39.38m     129-02 
 
M50 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carl Reichard            M54 Unattached              45.57m     149-06 
  2 Carl Bishop              M50 Unattached              45.28m     148-07 
  3 George Sandas            M53 Unattached              42.16m     138-04 
  4 Bob Cedrone              M51 Gr Boston TC            42.15m     138-03 
  5 Peter VanAken            M50 Unattached              37.72m     123-09 
  6 Dan Wallace              M50 Unattached              37.08m     121-08 
 
M55 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Art Ellis                M57 Unattached              44.62m     146-05 
  2 Patrick Lynn             M56 Syracuse Charger        35.24m     115-07 
  3 Ron Salvio               M57 Shore Athletic C        27.77m      91-01 
  3 Ned Rich                 M56 Unattached              30.08m      98-08 
  4 G. Kent Worden           M59 Unattached              28.41m      93-02 
  5 Mark Favermann           M58 Unattached              26.27m      86-02 
 
M60 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Geoffrey Brown           M60 Unattached              31.04m     101-10 
  2 Jim Chamberas            M62 Unattached              27.68m      90-10 
  3 Edward Root              M60 Mohegan Striders        27.13m      89-00 
 
M65 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gary Crawford            M65 Syracuse Charger        31.91m     104-08 
  2 John Bronstein           M66 Shore Athletic C        31.23m     102-05 
  3 Edmund Joyce             M69 Unattached              25.70m      84-04 
 
M70 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nick Leras               M71 Unattached              33.93m     111-04 
  2 Donald Hudson            M74 Unattached              33.33m     109-04 
  3 William Barker           M73 New York Masters        29.31m      96-02 
 
M80+ Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 James Crawford           M81 Unattached              34.38m     112-09  PENDING US REC
 
W40 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lesley Duncan            W42 New Jersey Strid        34.11m     111-11 
 
W45 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Laura Charewicz          W46 Unattached              26.70m      87-07 
 
W55 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Janis Henderson          W59 Bohemia TC              16.70m      54-09 
 
W60 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roslyn Katz              W64 New York Masters        17.55m      57-07 
  2 Patricia Fogg            W60 Unattached              16.18m      53-01 
 
W65 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Young              W66 Unattached              21.01m      68-11 
 
W70 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Amy Hicks                W73 Unattached              18.67m      61-03 
  2 Mary Riley               W70 Unattached              13.96m      45-10 
  3 Marcia Crooks            W72 Unattached              12.82m      42-01 
  4 Anne Cirulnick           W71 New York Masters        11.90m      39-00 
  5 Gloria Lipton            W73 Unattached               9.45m      31-00 
 
W75 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Harriet Patch            W75 Unattached              10.77m      35-04 
 
W80+ Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ann McGowan              W82 New England 65 +        11.73m      38-06 
 
M20-29 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sean Furey               M25 Gr Boston TC            66.85m     219-04 
 
M35 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Neal White               M36 Unattached              38.89m     127-07 
  2 Richard Romanchick       M37 Unattached              37.02m     121-05 
 
M40 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ron McConnell            M44 Unattached              56.02m     183-09 
  2 Scott Hanney             M42 Unattached              54.41m     178-06 
 
M50 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Karl Molitoris           M51 Old Goat Running        44.06m     144-07 
  2 Kenneth Effler           M54 Shore Athletic C        34.50m     113-02 
 
M55 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Glen Weaver              M58 Shore Athletic C        32.98m     108-02 
  1 Buzz Gagne               M58 Unattached              47.89m     157-01 
  2 Dennis Chandler          M58 Long & Strong TC        37.34m     122-06 
  3 Jim Queeney              M55 Unattached              33.13m     108-08 
  4 G. Kent Worden           M59 Unattached              23.73m      77-10 
 
M60 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephen Aust             M61 Unattached              38.59m     126-07 
  2 Edward Root              M60 Mohegan Striders        29.76m      97-08 
  3 Jim Chamberas            M62 Unattached              28.72m      94-03 
 
M65 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Kenney             M65 Potomac Val TC          42.43m     139-02 
  2 Frank Illuzzi            M69 Garden State AC         37.05m     121-07 
  3 George Cormey            M69 Colonial Road Ru        29.33m      96-03 
  4 Robert Tosoni            M68 Unattached              27.00m      88-07 
  5 Jeffrey Sullivan         M66 Garden State AC         22.51m      73-10 
  6 Joel Jacobson            M66 Unattached              15.75m      51-08 
 
M70 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robert Youngs            M72 Unattached              37.57m     123-03 
  2 Joel Stinson             M71 Unattached              25.17m      82-07 
 
M75 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Apostolos Xanthopoloulos M75 Unattached              33.55m     110-01 


USA Track & Field New England


Home | Track & Field | Road Running | Race Walking | Cross Country | Mountain/Trail Running | Membership

Comments? E-mail USATF-NE with suggestions for this page. Thanks!